راه های ارتباطی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

160 نمونه ملی در حوزه کشاورزی تقدیر می شود

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

جهت مشاوره و استعلام قیمت محصولات با ما در تماس باشید.

استعلام قیمت

فهرست محتوا

مدیر کل دفتر ترویج دانش و فن آوری کشاورزی گفت: امسال از حدود 160 نمونه ملی در حوزه کشاورزی در 24 دیماه تجلیل خواهد شد.
کرمی دهکردی مدیر کل دفتر ترویج و دانش کشاورزی در گفت وگو با خبر نگار اقتصادی خبر گزاری فارس گفت: امسال از حدود 150تا 160 نمونه ملی در حوزه کشاورزی طی مراسمی تقدیر خواهد شد این مراسم 24 دیماه در سالن اجلاس با حضور مقامات پایه بلند و عالی رتبه کشوری برگزار خواهد شد.
وی افزود :مسوولان از جمله نمایندگان مجلس ومسوولان مختلف کشاورزی در این مراسم حضور می یابند در حال رایزنی هستیم که رئیس جمهور ورئیس مجلس هم دراین مراسم حضور داشته باشند.
وی افزود: این نمونه ها از روستاها و دهستانها انتخاب شده و مراحل شهر واستان را طی کرده و در نهایت به نمونه ملی رسیده اند.
به گفته مدیر کل دفتر ترویج دانش و فن آوری کشاورزی ارزیابی نهایی در حال انجام است و تا دوهفته دیگر تعداد قطعی نمونه ها مشخص خواهد شد .
کرمی معیارهای انتخاب کشاورزان نمونه را کیفیت و کمیت تولید پایداری تولید کاهش مصرف آب حفاظت از آب و خاک نو آوری استفاده از تجهیزات و فناوری و غیره عنوان کرد.
دبیر اجرایی مراسم تجلیل از برگزیدگان کشاورزی در مورد نوع تقدیر گفت :حامیانی برای این برنامه وجود ارد که تلاش خواهند کرد که بصورت نقدی هم ازین نمونه ها تقدیر کنند اما کشاورزان بیشتر تشویق میشوند و اینها کمتر به بعد مادی آن توجه دارند.

وی ادامه داد : همچنین این نمونه ها بعدا از سوی دفتر ترویج مورد توجه قرار خواهند گرفت از جمله یافته های نوین در اختیار آنها قرار میگیرد و همچنین آنها به عنوان رابطان و بازوان ترویج بخش کشاورزی محسوب شده و بعنوان برند در منطقه خودشان معرفی میشوند این نمونه ها درکانون های یادگیری به کار گرفته میشوند واز تجربیات آنها سایر کشاورزان هم استفاده خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری فارس

http://fna.ir/de9k0z