راه های ارتباطی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

پهپاد در کشاورزی چه مزایای ایجاد می کند؟

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

جهت مشاوره و استعلام قیمت محصولات با ما در تماس باشید.
بنر کاور وبلاگ

استعلام قیمت

فهرست محتوا

پهپاد در کشاورزی چه مزایای ایجاد می کند؟ در گذشته فعالیت‌های کشاورزی مستلزم کمی حدس و گمان بود. کشاورزان نمی‌دانستند الگو‌های آب و هوا چگونه خواهد بود و یا چه کیفیتی را از محصول می‌توان انتظار داشت؟ در طول سال‌ها، کشاورزان راه‌های نوآورانه‌ای برای پاسخ به این سؤالات تا حد امکان با فناوری‌های جدید پیدا کرده‌اند. استفاده پهپاد در کشاورزی یکی از نمونه‌های بروز تكنولوژي در كشاورزي به روش جدید بود که بسیاری از فعالیت‌های کشاورزی را سهولت بخشید.

در این مقاله قصد داریم شما را با این دستگاه‌های پرنده کوچک آشنا کنیم. پس اگر نیاز به فناوری جدیدی را در طی فعالیت‌های کشاورزی خود حس می‌کنید و یا نیاز به افزایش بهروري در كشاورزي دارید، با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

پیشنهاد خرید
اتصال نر۱۰۲,۰۰۰ ۸۰,۰۰۰ استعلام قیمت

پهپاد کشاورزی چیست؟

پهپاد در واقع به معنای پرنده‌ای است که از راه دور قابل هدایت و کنترل است. پهپاد‌ها پرنده‌هایی بدون سرنشین هستند. این دستگاه توسط یک مرکز کنترل روی زمین هدایت می‌شود، هر چند به صورت خودمختار نیز قابلیت پرواز دارد. پهپاد‌ها معمولا دارای تعدادی حسگر، سنسورها، اجزای هواپیما و سیستم‌های مکان‌یابی هستند. این پرنده‌های کوچک در گذشته در جنگ استفاده شده و به عنوان ابزاری تسلیهاتی شناخته می‌شدند، اما امروزه در کشاورزی نوین کاربر گسترده‌ای پیدا کرده‌اند.

پهپاد‌های کشاورزی را می‌توان برای انجام هر کاری، از کشاورزی دقیق گرفته تا نقشه پراکندگی علف‌های هرز یا کود‌ها و بهینه‌سازی مدیریت مزرعه، استفاده کرد. در نتیجه استفاده پهپاد درکشاورزی کاهش هزینه‌های عملیاتی، بهبود کیفیت محصول و افزایش نرخ عملکرد حاصل خواهند شد.

پیشنهاد خرید
سه راه۰ ۸۰,۰۰۰ استعلام قیمت

کاربرد پهپاد در کشاورزی نوین

عملیات کشاورزی امروزی کاملاً متفاوت از چند دهه پیش است. فناوری جدید به تولیدکنندگان امروزی این امکان را داده است که هر بخش از عملیات و امور کشاورزی خود را از سمپاشی مزرعه گرفته تا چرخه‌های رشد و سلامت محصول بهینه کنند، در حقیقت پیشرفت تکنولوژی به افزایش بهروري در كشاورزي کمک شایانی کرده است.

کشاورزان با استفاده پهپاد در کشاورزی، می‌توانند به تجزیه و تحلیل عمیق داده‌ها و برنامه‌ریزی عملیات کشاورزی خود بپردازند. همچنین ابزار‌های جدیدی را دریافت می‌کنند که قادر به انجام کار‌های فیزیکی هستند.

چه یک کشاورز مستقل باشید و چه رهبر یک سازمان بزرگتر، فناوری هواپیما‌های بدون سرنشین می‌تواند به شما کمک کند تا اهدافی چون برداشت محصولات خود را لمس کنید و محصولات بیشتری را با منابع کمتر تولید کنید. دو مسئله اصلی که پهپاد و محموله مناسب قابل حمل توسط آن می‌تواند به کمک کشاورز بشتابند، سمپاشی کارآمد محصولات و نقشه‌برداری از سراسر مزرعه و یا باغ است.

پیشنهاد خرید
کمربند۰ ۷۵,۰۰۰ استعلام قیمت

سمپاشی مزرعه با پهپاد

با استفاده پهپاد در کشاورزی  می‌توانید با دقت بسیار بالا مواردی چون کوددهی، علف‌کشی، آفت‌کشی، دانه‌پاشی و خشک‌کننده‌ها را به انجام برسانید. استفاده کارآمد از موارد فوق چالشی دائمی برای هر پرورش‌دهنده است.

اگر در یک مکان بیش از حد غلیظ سم اسپری کنید، علاوه بر افزایش هزینه‌های اضافی، به طور بالقوه کیفیت محصول خود را کاهش می‌دهید. همچنین با غلظت بسیار کم سم، محصولات خود را در معرض رشد بیش از حد علف‌های هرز، سوءتغذیه یا خورده شدن توسط حشرات و سایر شکارچیان قرار می‌دهید و تعداد محصول را کاهش می‌دهید.

اما پهپاد‌های کشاورزی می‌توانند به طور مؤثری محموله‌های مواد شیمیایی را به طور یکنواخت و کارآمد توزیع کنند؛ در نتیجه کیفیت محصول بهبود یافته و نرخ عملکرد بالاتر بدون کار طاقت فرسای دستی به جود می‌آید. استفاده پهپاد در کشاورزی را می‌توان تقریباً در کشت هر نوع محصولی از جمله برنج، گندم، ذرت، درختان مرکبات، پنبه و موارد دیگر به کار بست.

علاوه بر پوشش زمین‌های بیشتر با قیمت کمتر، سمپاشی توسط پهپاد می‌تواند مزایای زیست محیطی عمده‌ای را ارائه دهد. پهپاد‌ها می‌توانند آفت‌کش‌ها را به طور مؤثرتری توزیع کنند. استفاده از پهپاد همچنین می‌تواند به حداکثر استفاده کارآمد از زمین شما کمک کند. با توجه به تغییرات آب و هوایی و توسعه صنایع غذایی و بحران کمبود زمین مناسب کشاورزی، استفاده مؤثر از زمین، کلید دستیابی به نتایج موفقیت‌آمیز در سال‌های آینده خواهد بود.

پهپاد در کشاورزی

استفاده از پهپاد در کشاورزی برای جمع‌آوری داده‌ها برای کشاورزی دقیق

سمپاشی هوشمند و بذرپاشی تنها راه‌ برای کاهش هزینه‌های کشاورزی یا افزایش عملکرد نیست. پهپاد‌ها می‌توانند برای ترسیم نقشه یک منطقه و ایجاد بینش جدید استفاده شوند. با استفاده پهپاد در کشاورزی می‌توان حدس و گمان‌ها را از روند کاری خود حذف کرد و در عوض داده‌های بسیار ارزشمند و دقیق را از زمین و مراحل کشت در اختیار گرفت.

یکی از کلیدی‌ترین فواید بروز این تكنولوژي در كشاورزي سنجش از راه دور است که تشعشعات روی زمین را می‌گیرد و می‌تواند همه چیز را از ویژگی‌های فیزیکی گرفته تا میزان گرمایی که یک منطقه ایجاد می‌کند را ردیابی کند. بهترین پهپاد‌های نقشه‌برداری کشاورزی مجهز به امکانی به نام تصویربرداری چند طیفی هستند.

این بدان معنا است که آن‌ها با استفاده از حسگر‌های نوری می‌توانند نور را هم در محدوده طیف قابل مشاهده و هم در محدوده امواج نامرئی ثبت کنند. دو نوع نقشه کلیدی که می‌توان با استفاده پهپاد در کشاورزی ایجاد کرد عبارتند از:

نقشه‌های RGB

این نوع نقشه می‌تواند اطلاعات تازه‌ای را در طیف رنگ‌های آبی سبز و قرمز ارائه دهد. این نقشه‌ها به شما این امکان را می‌دهند که با دقت یک سانتی‌متر ببینید دقیقاً چه مقدار از زمین تا چه میزان رشد کرده و کدام قسمت‌ها نیاز به رشد بیشتری دارند. همچنین این امکان را به شما می‌دهند که هر فصل مقدار رشد قسمت‌های مختلف زمین را با فصل‌های قبل مقایسه کنید.

نقشه‌های  NDVI

این نقشه میزان نور مادون قرمز منعکس شده در یک منطقه را نشان می‌دهد که به معنی سوءتغذیه و یا خشکی یک منطقه از زمین است. این نوع جمع‌آوری داده‌ها می‌تواند شما را تا دو هفته قبل از ظهور نشانه‌های فیزیکی در محصول برای شناسایی محصولات مشکل‌زا آگاه کند تا در موقع مناسب از خراب شدن محصول جلوگیری کنید. این نقشه‌ها استفاده پهپاد‌ در کشاورزی را به ابزاری ارزشمند برای کشاورزانی تبدیل می‌کند که سعی در پیش‌بینی دقیق میزان عملکرد خود دارند.

Agricultural UAV

پیشنهاد خرید
بست ابتدایی۰ ۴,۰۰۰ استعلام قیمت

قیمت پهپاد کشاورزی

شاید با خواندن این مقاله ترغیب به استفاده پهپاد در کشاورزی شده باشید. اگر از علاقمندان به استفاده از یک پهپاد مناسب برای انجام فعالیت‌های کشاورزی و باغداری خود شده‌اید، حتما به قیمت و نحوه خرید آن نیاز خواهید داشت.

قیمت انواع پهپاد کشاورزی بستگی به نوع کارکرد آن و ویژگی‌هایی که دارد می‌توانند کاملا متفاوت باشند. در صورتی که نیاز به خرید یک دستگاه پهپاد کشاورزی دارید با مراجعه به سایت آبسار تجهیز آیریک می‌توانید انواع پهپاد‌ها را به همراه لیست قیمت آن‌ها مشاهده کرده و اقدام به خرید پرنده مورد نیاز خود کنید.

خرید و اجاره پهپاد کشاورزی

در صورتی که توانایی خرید پهپادهای کشاورزی را ندارید نگران نباشید. شما می‌توانید پهپاد مورد نیاز خود را از سایت آبسار تجهیز آیریک اجاره کرده و از آن در کشاورزی نوین خود استفاده کنید.

نتیجه‌گیری

اکنون در این مقاله با استفاده پهپاد در کشاورزی آشنا شدید. همانطور که در طول مقاله گفتیم استفاده از تکنولوژی در عملیات کشاورزی و باغداری می‌تواند انجام مراحل کار را برای کشاورزان سهولت ببخشد و موجب بهروری بیشتری در این حوزه شود.

به علاوه در برخی از مناطق که به دلیل ناممکن بودن امکان کشاورزی وجود نداشت، امروزه با استفاده از پهپاد در کشاورزی می‌توان به راحتی محصولات متنوعی کشت کرد و از زمین‌های بدون استفاده نهایت بهره را برد. از این پس کشاورزان عزیز می‌توانند برای خرید و یا اجاره پهپاد برای انجام امور کشاورزی خود با مراجعه به سایت آبسار تجهیز ایریک که در زمینه تاسیسات کشاورزی و صنعتی فعالیت دارد، نیاز خود را برطرف کنند.